تبلیغات
آنچه باقیست فقط خوبی هاست .

آنچه باقیست فقط خوبی هاست .
در کله پزی ها هم 'زبان' از 'مغز' گرانتر است،درست مثل جامعه ای که چرب زبان ها از عاقلان ارزشمندترند...
نویسندگان
سخنی با شهردار آینده ی آبدانان
شهر آبدانان در میان حصار تنگ کبیرکوه و دینارکوه با مردمانی خونگرم ، میهمان نواز و نجیب از دیرباز یکی از پیشتازان عرصه ی علم و فرهنگ بوده است . نام های زیادی از بزرگان قبایل ، سرداران جبهه و جنگ ، دانشمندان و اهالی علم و فرهنگ بر پیشانی این شهر چون نگینی درخشان می تابد . اما به دلائل گفته و ناگفته ی فراوان منظر و مبلمان شهری آبدانان در خور و لیاقت این مردم فرهیخته نیست . کمبود فضاهای فرهنگی ، گردشکری ، تفریحی ، ورزشی به عنوان معظلی از دیرباز تا کنون مردم و بخصوص جوانان آنرا رنج می دهد . شهر آبدانان علیرغم استعدادهای طبیعی همچون رودخانه ،  کوه ها و دره های زیبا اما به علت فقدان مدیریت علمی و  عدم کارآمدی بسیاری از دست اندرکاران مدیریت شهری ، روز به روز افسرده تر و بی ریخت تر می شود . شاید بسیاری از شهرهای کشور آرزو دارند سرابی مثل آبدانان داشته یا رودخانه ای از وسط شهر آن عبور کند تا با مدیریت درست این سرمایه های خدادادی ، برای شهروندان اماکن تفریحی و جاذبه های گردشکری ایجاد نمایند تا باعث نشاط اجتماعی همشهریان خود شوند . اما متاسفانه آنچه از رهاورد چنین منابع و امکانات خدادادی برای ما به ارمغان آمده پسماندهای تعفن آور و لجن های سیاه و متعفن رودخانه و سرازیر شدن فاضلاب های شهری به درون رودخانه است . کانال کشی نامناسب و دفع غیر بهداشتی فاضلاب در کنار عدم وجود سیستم دفع فاضلاب شهری مشکلات عدیده ای برای آینده این شهر در پی خواهد داشت . هر چند از سالهای گذشته شهرداری بنا به وظیفه ی ذاتی خود اقداماتی انجام داده است اما این اقدامات کافی و مناسب نیستند . شهردار آینده ی آبدانان باید از چند ویژگی مهم و اساسی زیر برخوردار باشد تا بتواند با سرعت بیشتری به رفع موانع و کمبودها اقدام نماید ‌.
۱- شهردار آینده باید فردی با تحصیلات مرتبط با مدیریت شهری و آشنا به تعاملات اداری باشد .
۲- شهردار آینده  باید از تجربه و تخصص کافی در امور شهری برخوردار و از مقبولیت اجتماعی کافی برخوردار باشد . 
۳- شهردار آینده  باید فردی شجاع باشد و از انجام طرح های بزرگی همچون سیستم فاضلاب شهری  ، برخورد جدی با متخلفان ساخت و ساز و متعرضان به حریم فیزیکی شهر ترسی نداشته باشد . 
۴- شهردار آینده  باید اهل مشورت با نخبگان و صاحبنظران بوده  و جسارت و قدرت تصمیم گیری شجاعانه را داشته باشد .
۵ - شهردار آینده  باید دارای برنامه های کوتاه ، میان و بلند مدت بوده و  از همان روز اول با برنامه ای مدون و برای رسیدن به سند چشم اندازی که طراخی نموده است قدم بردارد . 
۶- مهمترین اولویت های شهردار آینده باید توسعه ی متوازن شهر آبدانان متناسب با امکانات و ظرفیتهای محلات مختلف باشد و از تمرکز بازار در مرکز شهر جلوگیری نماید .
مهم‌نیست که شهردار آینده ی آبدانان زن یا مرد باشد ، مهم نیست که فرهنگی یا غیر فرهنگی باشد ، مهم نیست که پیر یا جوان باشد ، مهم این است که مثل مرد باشد و تمام سعی و تلاش خود را بکار گیرد تا غبار غم و افسردگی را از چهره ی عبوس و گرفته ی این شهر بزداید و برای مردمانش خدمتگزاری نماید .

 جناب شهردار آینده ی آبدانان
با سلام و احترام فراوان ، هر که هستی  و هر چه هستی ، باش، اما مثل مرد باش ، یادت باشد این میزها به کسی وفا نکرده به تو  نیز وفا نخواهد کرد . 

بر چهره ی این شهر غبار غَم نشسته است 
باران که نه ، تنها کمی نَم نشسته است 

برخیز و غبار از چهره ی شهر بِزُدای
پشت این میز نوکرِ مردم نشسته است

با احترام 
محمّد نعمتی [ سه شنبه 14 شهریور 1396 ] [ 12:41 ب.ظ ] [ محمد نعمتی ]

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

محمد نعمتی هستم متولد بیستم بهمن 1352 روستای هزارانی (شهرستان آبدانان)فوق لیسانس تاریخ و فلسفه آموزش و پرورش ، بیش از بیست و پنج سال سابقه خدمت در آموزش و پرورش( ۱۱ سال كارشناس اداری ) یك دوره چهار ساله عضو شورای اسلامی هزارانی - بیش از ۱۰ سال عضو شورای حل اختلاف - در دانشگاه آزاد اسلامی ، جهاد دانشگاهی و آموزشهای ضمن خدمت فرهنگیان تدریس داشته ام . نوشتن را بیش از هر سرگرمی دیگری دوست دارم یاد گرفته ام حرفم را بدون لكنت زبان و با حفظ احترام و رعایت حقوق دیگران به زبان آورم . مفتخرم كه خداوند توفیقی نصیب نمود تا در ایجاد سازش صدها اختلاف خانوادگی سهمی كوچك داشته باشم چرا كه به این كلام گهر بار رسول اعظم حضرت محمد(ص) باور دارم كه هیچ عبادتی برتر از ایجاد صلح و سازش میان مردم نیست و معلمی را تنها هنر خود می دانم پس از حدود دو سال از شروع به كار این وبلاگ این چند سطر را علیرغم میل باطنی ام و به اصرار برخی همراهان عزیز كه از میزان تحصیلات و ارتباط آن با نوشته هایم سؤالاتی داشتند نگاشتم باشد كه مورد رضای حق تعالی و مقبول همراهان عزیز واقع شود .
موضوعات
آمار سایت
  بازدیدهای امروز : نفر
  بازدیدهای دیروز : نفر
  كل بازدیدها : نفر
  بازدید این ماه : نفر
  بازدید ماه قبل : نفر
  تعداد نویسندگان : عدد
  كل مطالب : عدد
  آخرین بروز رسانی :
لینک های مفید
امکانات وب