تبلیغات
آنچه باقیست فقط خوبی هاست .

آنچه باقیست فقط خوبی هاست .
در کله پزی ها هم 'زبان' از 'مغز' گرانتر است،درست مثل جامعه ای که چرب زبان ها از عاقلان ارزشمندترند...
نویسندگان
سخنی با شهردار آینده ی آبدانان
شهر آبدانان در میان حصار تنگ کبیرکوه و دینارکوه با مردمانی خونگرم ، میهمان نواز و نجیب از دیرباز یکی از پیشتازان عرصه ی علم و فرهنگ بوده است . نام های زیادی از بزرگان قبایل ، سرداران جبهه و جنگ ، دانشمندان و اهالی علم و فرهنگ بر پیشانی این شهر چون نگینی درخشان می تابد . اما به دلائل گفته و ناگفته ی فراوان منظر و مبلمان شهری آبدانان در خور و لیاقت این مردم فرهیخته نیست . کمبود فضاهای فرهنگی ، گردشکری ، تفریحی ، ورزشی به عنوان معظلی از دیرباز تا کنون مردم و بخصوص جوانان آنرا رنج می دهد . شهر آبدانان علیرغم استعدادهای طبیعی همچون رودخانه ،  کوه ها و دره های زیبا اما به علت فقدان مدیریت علمی و  عدم کارآمدی بسیاری از دست اندرکاران مدیریت شهری ، روز به روز افسرده تر و بی ریخت تر می شود . شاید بسیاری از شهرهای کشور آرزو دارند سرابی مثل آبدانان داشته یا رودخانه ای از وسط شهر آن عبور کند تا با مدیریت درست این سرمایه های خدادادی ، برای شهروندان اماکن تفریحی و جاذبه های گردشکری ایجاد نمایند تا باعث نشاط اجتماعی همشهریان خود شوند . اما متاسفانه آنچه از رهاورد چنین منابع و امکانات خدادادی برای ما به ارمغان آمده پسماندهای تعفن آور و لجن های سیاه و متعفن رودخانه و سرازیر شدن فاضلاب های شهری به درون رودخانه است . کانال کشی نامناسب و دفع غیر بهداشتی فاضلاب در کنار عدم وجود سیستم دفع فاضلاب شهری مشکلات عدیده ای برای آینده این شهر در پی خواهد داشت . هر چند از سالهای گذشته شهرداری بنا به وظیفه ی ذاتی خود اقداماتی انجام داده است اما این اقدامات کافی و مناسب نیستند . شهردار آینده ی آبدانان باید از چند ویژگی مهم و اساسی زیر برخوردار باشد تا بتواند با سرعت بیشتری به رفع موانع و کمبودها اقدام نماید ‌.
۱- شهردار آینده باید فردی با تحصیلات مرتبط با مدیریت شهری و آشنا به تعاملات اداری باشد .
۲- شهردار آینده  باید از تجربه و تخصص کافی در امور شهری برخوردار و از مقبولیت اجتماعی کافی برخوردار باشد . 
۳- شهردار آینده  باید فردی شجاع باشد و از انجام طرح های بزرگی همچون سیستم فاضلاب شهری  ، برخورد جدی با متخلفان ساخت و ساز و متعرضان به حریم فیزیکی شهر ترسی نداشته باشد . 
۴- شهردار آینده  باید اهل مشورت با نخبگان و صاحبنظران بوده  و جسارت و قدرت تصمیم گیری شجاعانه را داشته باشد .
۵ - شهردار آینده  باید دارای برنامه های کوتاه ، میان و بلند مدت بوده و  از همان روز اول با برنامه ای مدون و برای رسیدن به سند چشم اندازی که طراخی نموده است قدم بردارد . 
۶- مهمترین اولویت های شهردار آینده باید توسعه ی متوازن شهر آبدانان متناسب با امکانات و ظرفیتهای محلات مختلف باشد و از تمرکز بازار در مرکز شهر جلوگیری نماید .
مهم‌نیست که شهردار آینده ی آبدانان زن یا مرد باشد ، مهم نیست که فرهنگی یا غیر فرهنگی باشد ، مهم نیست که پیر یا جوان باشد ، مهم این است که مثل مرد باشد و تمام سعی و تلاش خود را بکار گیرد تا غبار غم و افسردگی را از چهره ی عبوس و گرفته ی این شهر بزداید و برای مردمانش خدمتگزاری نماید .

 جناب شهردار آینده ی آبدانان
با سلام و احترام فراوان ، هر که هستی  و هر چه هستی ، باش، اما مثل مرد باش ، یادت باشد این میزها به کسی وفا نکرده به تو  نیز وفا نخواهد کرد . 

بر چهره ی این شهر غبار غَم نشسته است 
باران که نه ، تنها کمی نَم نشسته است 

برخیز و غبار از چهره ی شهر بِزُدای
پشت این میز نوکرِ مردم نشسته است

با احترام 
محمّد نعمتی [ سه شنبه 14 شهریور 1396 ] [ 01:41 ب.ظ ] [ محمد نعمتی ]

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

موضوعات
آمار سایت
  بازدیدهای امروز : نفر
  بازدیدهای دیروز : نفر
  كل بازدیدها : نفر
  بازدید این ماه : نفر
  بازدید ماه قبل : نفر
  تعداد نویسندگان : عدد
  كل مطالب : عدد
  آخرین بروز رسانی :
لینک های مفید
امکانات وب